Rocznik 2001 – Komentarz trenerski

ZWYCIĘSTWO NA MOSIE…

W sobotę 10 września,zagraliśmy kolejny mecz ligowy ,zwyciężając w Pruszkowie z Pogonią Grodzisk 3:2!!!Zagraliśmy dobre spotkanie,przeważaliśmy przez większość meczu,lecz prowadząc 3:0,trochę się rozluźniliśmy, rywale strzelili nam dwa gole i końcówka była nerwowa.Nasi zawodnicy ,rozgrywali piłkę w środku boiska,przyspieszające podanie, wykonywaliśmy,po kilku wymianach podań,przeciwnicy byli często w ten sposób zaskakiwani i dzięki temu mieliśmy sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.Byliśmy zespołem lepszym,lecz musimy popracować,nad koncentracją ,w czasie całych zawodów,bo przez kilka minut nieuwagi,można stracić cały meczowy dorobek.

Zagraliśmy w składzie: Matejek-Rodak,Sekuła, Wieczorek, Romaniuk, Kapuściński ,Sierak , Dębek, Dębski,Parzyński-Kostana.

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO…

W środę, 31 sierpnia nasza drużyna, w Pruszkowie, zagrała z zespołem Mszczonowianki, wygrywając 4:3!!!To był bardzo dziwny mecz,może trudno w to uwierzyć ,ale po pierwszej połowie, przegrywaliśmy 0:2,a na początku drugiej już 0:3!!! I wtedy zawodnicy, pokazali swoją moc,zaczęli grać agresywnie ,co i rusz, stwarzając sytuację bramkowe.W końcu zespół przyjezdny ,,pękł”,szybkie trzy bramki,z pewnej porażki,zrobiliśmy remis i dalej graliśmy o zwycięstwo,doprowadzając do niego, w ostatnich minutach!Zawodnicy, osiągnęli świetny wynik,wierzyli w zwycięstwo do końca ,walcząc na całym boisku,w okropnym skwarze,przy temperaturze,bardziej plażowej. Gratulację za zwycięstwo i prosimy o więcej…

Zagraliśmy w składzie: Matejek-Rodak,Sekuła, Wieczorek,Kapuściński, Romaniuk, Parzyński ,Sierak , Dębek, Dębski-Kostana.

PIERWSZY MECZ SEZONU…

W niedzielę 28 sierpnia, rozegraliśmy mecz ligowy , w Ołtarzewie ,z tamtejszą drużyną,przegrywając 0:5.Termin, w którym musieliśmy grać,był dla nas niezbyt odpowiedni,kilka godzin wcześniej wróciliśmy z obozu,mieliśmy ,,w nogach” cały okres przygotowawczy,oraz kilkugodzinną jazdę do Komorowa.Na domiar złego,dwóch zawodników z naszej dziesiątki,dotarło na mecz z kontuzjami i tak naprawdę musieliśmy ,spadkowiczowi z pierwszej ligi,stawić czoła w ósemkę!!!Wbrew logice ,ten mecz ,nie był wcale jednostronny ,nasza drużyna,dopóki miała siłę ,odgryzała się gospodarzom,stwarzając groźne sytuacje w ich polu karnym.Niestety w pewnym momencie ,odcięło naszym graczom,, prąd”,nie było możliwości zmian ,więc taki wynik nie był zaskoczeniem.Chłopcy robili co mogli i za to trzeba ich pochwalić.

Zagraliśmy w składzie: Matejek-Rodak,Sekuła, Wieczorek, Romaniuk, Maciak ,Sierak , Dębek, Dębski-Kostana.

Następny mecz rozegramy 31 sierpnia w Pruszkowie o godzinie 15.00, a naszym rywalem będzie zespół Mszczonowianki Mszczonów.

WYGRANY MECZ LIGOWY !!!!!

W sobotę 25 marca rocznik 2001 rozegrał kolejny mecz ligowy, tym razem na wyjeździe, z Turem w Jaktorowie.
Po wyrównanym spotkaniu, zagraliśmy w bardzo okrojonym składzie, pokonaliśmy gospodarzy 2:1 !!!

Bramki dla naszej drużyny zdobyli Krzyś Parzyński i Jaś Sierak.

Zagraliśmy w składzie: Matejek-Rodak, Wieczorek, Romaniuk, Maciak ,Sierak , Dębek, Dębski, Kapuściński-Kostana, Parzyński.

Gratulacje!!!

Następny mecz rozegramy 3 kwietnia w Nowej Wsi o godzinie 11.45, a naszym rywalem będzie zespół Mszczonowianki Mszczonów.


 

Od 13 marca 2016 wznawiamy rozgrywki piłkarskie naszej najstarszej grupy.

Pierwszy mecz, po zimowej przerwie, rozegramy na wyjeździe, w niedzielę 13 marca, o godzinie 15.45 ze Zniczem II Pruszków.

W związku z meczem, spotykamy się ,w środę 9 marca o 17.30 na Orliku w Sokołowie, zajęcia poprowadzi Trener Robert, bądź Adam Wiśniewski.

W sobotę 19 marca, zagramy mecz, o godzinie 15.45 na stadionie MOS Pruszków ,a naszym przeciwnikiem będzie Piast Piastów. Następny mecz, zagramy na wyjeździe, w Jaktorowie w Wielki Piątek, o godzinie 14.00.

Kibicujmy naszym zawodnikom.

 

MECZ LIGOWY Z Turem Jaktorów

W dniu 29 sierpnia zespół rocznika 2001 rozegrał pierwszy mecz ligowy ,na wyjeździe ,z zespołem Tura Jaktorów ,zwyciężając 7:0 !!!

Byliśmy lepsi pod każdym względem,prowadziliśmy grę,strzelając 6 z 7 bramek w drugiej połowie.Mecz wytrzymaliśmy bardzo dobrze kondycyjnie ,potwierdzając wypracowanie siły na obozie sportowym,oraz w ogóle zasadność wyjazdu na obóz.Grę drużyny bardzo dobrze prowadzili Jasiek Sierak oraz Rafał Zezula,którzy dogrywali piłki do najlepszego strzelca drużyny,zdobywcy 3 bramek, Filipa Kostany.

Cała drużyna zagrała z zaangażowaniem,wykorzystując swoją moc i pokazując że, nawet w wyższej lidze,zespoły muszą się z nami liczyć.

 

Skład zespołu:

Kuba Matejek-Olaf Baecker,Wojtek Sekuła,Marcel Rodak,Patryk Wieczorek-Mikołaj Kapuściński,Patryk Maciak(Oskar Dębski),Rafał Zezula,Jan Sierak,Filip Kostana-Krzyś Parzyński

Brami strzelili-Filip Kostana 3

Jan Sierak

Krzyś Parzyński

Oskar Dębski

Rafał Zezula

 

Następny mecz rozegramy 5 września o godzinie 14.00 na stadionie MOS Pruszków z zespołem UKS Ołtarzew.

MECZ LIGOWY Z Mszczonowianką Mszczonów 
W niedzielę 17 maja zespół rocznika 2001 rozegrał mecz wyjazdowy z zespołem Mszczonowianki Mszczonów zwyciężając 2-0!!!
Jesteśmy zbudowani bardzo dobrą postawą naszej drużyny i jej miejscem w tabeli ,które w obecnej chwili premiuję nas awansem do wyższej klasy rozgrywkowej!!!
Nic,tylko się cieszyć i kontynuować zwycięski marsz! 
 
Co do meczu,to już nie wszystko było już takie doskonałe. Wygraliśmy z zespołem równorzędnym ,który też miał swoje sytuację,lecz my byliśmy skuteczniejsi.Jednak z przekroju całego meczu to my byliśmy lepsi,stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, a klasa naszych czołowych zawodników została potwierdzona poprzez akcje i bramki.Bardzo dobry mecz ,na tle reszty zespołu,rozegrał strzelec pierwszej ,pięknej bramki Filip Kostana, który sam na pełnej szybkości, wbiegł w pole karne i,,szpicem” pokonał bramkarza gospodarzy oraz strzelec drugiego gola Rafał Zezula, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem ,zachował spokój i ustalił wynik meczu.
 
Zespół zagrał w składzie: Kuba Matejek, Patryk Wieczorek,Marcel Rodak,Wojtek Sekuła,Olaf Baecker, Miłosz Łysakowski,Patryk Maciak(Oskar Dębski),Rafał Zezula,Jan Sierak(Mikołaj Kapuściński),Filip Kostana,Krzyś Parzyński.
 
Jesteśmy wiceliderem rozgrywek,na pewno nie przypadkowym,nie zmarnujmy tego!
 
Następny mecz rozegramy w niedzielę 24 maja o 11.30 w Nowej Wsi z zespołem KS Łomianki.
Pozdrawiam
Trener Robert
MECZ LIGOWY Z TUR Jaktorów
W piątek 8 maja nasza drużyna rozegrała w Nowej Wsi bardzo ważny mecz z zespołem TUR  Jaktorów remisując 2:2!!
Mecz był bardzo zacięty ,chłopcy nie odstawiali nogi,choć było widać przewagę w sile fizycznej zespołu gości.Większość drużyny przyjezdnej stanowili zawodnicy wzrostu i masy ciała siedemnasto -osiemnastolatków,a mimo to nasi piłkarze się ich nie przestraszyli.
Mecz odbywał się na fatalnej murawie stadionu w Nowej Wsi,przy za wysokiej trawie oraz tak nierównej, że przyjęcie piłki stanowiło nie lada problem. Z tym wszystkim musieliśmy sobie jakoś radzić,co było nie lada wyzwaniem dla grupy przyzwyczajonej do nieco lepszych warunków-wszystko sprowadza się do stwierdzenia, że jak nic w sprawie murawy się nie zmieni ,będziemy musieli się rozejrzeć za innym obiektem.I to tyle w tej kwestii.
Co do meczu,jeszcze raz dał o sobie znać Marcel Rodak ,strzelając piękną bramkę po rzucie rożnym, wykonywanym przez Krzysia Parzyńskiego. Potem graliśmy cofnięci ,czekaliśmy na kontry lecz cała walka rozgrywała się w środku pola. Nasi obrońcy i pomocnicy starali się nie dopuszczać do groźnych sytuacji i udawało się to do 33 minuty ,kiedy to w samej końcówce ,po faulu w polu karnym, straciliśmy bramkę – ,,do szatni”.Druga połowa to już przewaga silniejszych fizycznie zawodników Tura ,lecz mądra obrona i walka na całego,pozwalała nam utrzymywać korzystny wynik remisowy. Niestety ,znów w samej końcówce,goście przeprowadzili szybką akcję i zdobyli ,wydawało się ,że zwycięską bramkę.Jednak to nam sprzyjał w tym dniu los i w doliczonym czasie gry, po rzucie wolnym, z boku boiska, wykonywanym przez Rafała Zezulę ,bramką samobójczą,doprowadziliśmy do wyrównania i jednocześnie, do płaczu, drużynę gości!!!
 
Remis ,który osiągnęliśmy stawia nas w świetnej sytuacji,w kontekście walki o awans,utrzymaliśmy 3 punkty przewagi nad trzecim w tabeli Turem Jaktorów!!!
 
Brawo!!!
Chyba nikt się nie spodziewał takiej metamorfozy naszej drużyny,szczególnie po wynikach osiąganych w poprzednim sezonie lecz chyba widać postęp drużyny,szczególnie w walce na boisku. Ale jeszcze jest widoczny problem w samym podejściu, niektórych zawodników, do meczu,rozgrzewki  i całej otoczce w przygotowaniu do zawodów.  Godzina, o której jest zbiórka jest w ogóle nie przestrzegana przez chłopaków.Musimy z tym coś zrobić,a na razie cieszmy się z wyników zespołu!!
 
Zespól zagrał w składzie : Matejek Kuba,Patryk Wieczorek,Rodak Marcel,Sekuła Wojtek, Baecker Olaf, Mikołaj Kapuściński(Miłosz Łysakowski),Patryk Maciak(Oskar Dębski),Rafał Zezula,Jan Sierak.,Filip Kostana, Krzyś Parzyński.
 Bramki dla naszej drużyny strzelali : Marcel Rodak , drugi gol samobójczy
Następny Mecz w niedziele 17 maja w Mszczonowie o 11.00. Zbiórka w szkole o 9.30 , skąd zabierze nas autokar.
Treningi z uwagi na wyjazd młodzieży, w zbliżającym się tygodniu, są odwołane!!!
Pozdrawiam
Trener Robert
MECZ LIGOWY Z WBS Warszawa
30 kwietnia w czwartek nasz zespół rocznika 2001 rozegrał kolejny mecz ligowy ,pokonując po niezłym spotkaniu zespół WBS Warszawa  3:1 .Tego dnia byliśmy zespołem bardziej dojrzałym,a mając w składzie, bardzo dobrze dysponowanych zawodników, takich jak Rafał Zezula, Marcel Rodak czy Wojtek Sekuła.Graliśmy spokojnie,popełniając zdecydowanie mniej błędów, niż w poprzednich spotkaniach, rozgrywanych na naszym boisku.Problem stanowi sama murawa obiektu w Nowe Wsi. Jest nierówna,niezadbana,ogólnie przeszkadza zawodnikom w grze i jeśli nic się nie zmieni ,będziemy zmuszeni ,zmienić obiekt na inny.
Co do przebiegu samego spotkania ,to zaczęliśmy spokojnie,rozkręcając się z minuty na minutę,czego efektem był gol głową ,,klasy światowej” Marcela Rodaka po rzucie rożnym wykonywanym przez Krzysia Parzyńskiego. Kilka minut później po pięknej akcji Miłka Łysakowskiego i faulu na nim,mieliśmy rzut karny ,niestety niewykorzystany.Nie zraziło to chłopców i po następnej akcji i faulu na Parzyńskim znów mieliśmy rzut karny ,tym razem wykorzystany przez Jaśka Sieraka.Po przerwie mądrze się broniliśmy,często kontratakując,lecz po błędzie obrony i bramkarza i faulu tego ostatniego, straciliśmy bramkę z rzutu karnego.Zrobiło się gorąco,wynik na styku,lecz indywidualny popis Rafała Zezuli dał nam zasłużone zwycięstwo.
 
Gratulacje!!!
 
Zespół zagrał w składzie
Kuba Matejek-Patryk Wieczorek,Marcel Rodak,Wojtek Sekuła,Olaf Baecker-Miłosz Łysakowski,Jan Sierak,Patryk Maciak,Rafał Zezula,Filip Kostana-Krzyś Parzyński
 
Bramki zdobyli : Marcel Rodak,Jan Sierak,Rafał Zezula
 
Kolejny mecz,bardzo ważny i ciężki pojedynek, rozegramy w piątek 8 maja w Nowej Wsi o godzinie 18.00 z zespołem Tur Jaktorów
Pozdrawiam
Trener Robert
MECZ LIGOWY Z POGONIĄ GRODZISK MAZOWIECKI
W niedzielę 12 kwietnia nasz zespół rocznika 2001 rozegrał kolejny mecz ligowy ,pokonując na wyjeździe Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2!!!
Mecz od początku był wyrównany,zespół Pogoni podszedł do pojedynku z nami, z pewnością o swojej wyższości. Miał do tego powody, bowiem poprzednie mecze wygrywał,lecz tym razem, sytuacja się rozwinęła po naszej myśli.Po naszej akcji i błędzie w wyprowadzeniu piłki ,bramkę dla naszej drużyny zdobył Krzyś Parzyński.
W drugiej części gry,zespół gospodarzy postawił zdecydowanie na atak. My graliśmy z kontry ,czego efektem był drugi gol Filipa Kostany.
Po serii błędów w obronie ,straciliśmy bramkę i zrobiło się nieciekawie. Gospodarze poczuli że mogą wyrównać i zaczęli cisnąć jeszcze bardziej,ale po jednej z kontr znowu błysnął Filip Kostana,którego gol dał nam spokojną końcówkę. Drugi gol dla Pogoni,zdobyty już w doliczonym czasie, nie mógł nam zrobić krzywdy i kolejne zwycięstwo stało się faktem.Gratulację!!!
Na wyróżnienie w drużynie zasłużyli ,,mozg” drużyny-Rafał Zezula ,jak również grający kolejny świetny mecz -Marcel Rodak, łatający dziury w obronie-Wojtek Sekuła,oraz strzelcy bramek.
 
Zespół zagrał w składzie-Kuba Matejek-Olaf Baecker,Marcel Rodak,Wojtek Sekuła,Patryk Wieczorek-Miłosz Łysakowski,Janek Sierak(Oskar Dębski),Rafał Zezula,Patryk Maciak,Filip Kostana-Krzyś Parzyński
 
Następny mecz zespół rozegra w niedzielę 19 kwietnia 0 17.00 na AWF-ie z liderem Agape Białołęka
 
 Pozdrawiam
 Trener Robert
MECZ LIGOWY Z GKS ŚWIT WARSZAWA
W czwartek 2 kwietnia odbył się mecz naszej drużyny U-14 z rówieśnikami z zespołu Świt Warszawa.
Po meczu do ,,jednej bramki” zwyciężyliśmy 7:0, grając piłkę  może niezbyt ładną dla oka , lecz skuteczną. Po prostu takie mecze, trzeba rozegrać i za wszelką cenę wygrać.
Reasumując ,drużyna po czterech meczach, ma 10 punktów,trzy mecze wygrywając ,a jeden remisując i za to czapki z głów przed chłopakami. Natomiast widać coraz większe braki treningowe u zawodników,można zaobserwować ewidentne nawyki gry na małym boisku. Sama murawa obiektu w Nowej Wsi ,również nie zapewniała gry technicznej,piłka skakała i robiła różne triki zawodnikom.
Ewidentnie nadszedł czas  na wzmocnienie zajęć treningowych na naturalnym,dużym boisku i oczywiście postaramy się coś z tym zrobić,mimo iż sama murawa tego obiektu może nie wytrzymać tylu grup treningowych.
 
Dziękujemy zawodnikom, za zaangażowanie i prosimy o więcej.
Pozdrawiam
Trener Robert
 
Bramki zdobyli: Mikołaj Kapuściński-1;Filip Kostana-2;Marcel Rodak-1;Krzyś Parzyński-1;Rafał Zezula-2
 
Zespół zagrał w składzie: Matejek Kuba-Baecker Olaf,Rodak Marcel,Sekuła Wojtek,Maciak Patryk(Wieczorek Patryk)-Kapuściński Mikołaj,Sierak Jan,Zezula Rafał,Łysakowski Miłosz,Kostana Filip(Dębski Oskar)-Parzyński Krzyś
 
Następny mecz rozegramy 12 kwietnia o godz.13.00 z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim.
 
MECZ LIGOWY Z LKS MSZCZONOWIANKA
W niedzielę 22 marca drużyna rocznika 2001 rozegrała kolejny mecz ligowy,a za przeciwnika miała zespół LKS Mszczonowianka.Po meczu walki zwyciężyliśmy 3:0!!!
 Wygranych się nie sądzi,graliśmy najlepiej jak umieliśmy , lecz widać było w naszych poczynaniach pewną niefrasobliwość ,wynikającą zapewne z braku treningu na boisku w Nowej Wsi.  Nasze zwycięstwo, ani przez chwilę, nie było zagrożone, chłopcy zdominowali przeciwnika, w środku boiska i umiejętnie wypuszczali w tzw. uliczki naszych napastników,co z reguły kończyło się sytuacją sam na sam.
Gratuluje i życzę chłopcom kolejnych sukcesów
 Pozdrawiam
Trener Robert
 
Bramki zdobyli-   Rafał Zezula x 2   Krzyś Parzyński x 1
 
Skład drużyny: Kuba Matejek,Olaf Baecker,Marcel Rodak,Patryk Wieczorek,Wojtek Sekuła,Patryk Maciak (Maciej Grubek),Jaś Sierak,Rafał Zezula,Miłosz Łysakowski(Oskar Dębski)-Krzyś Parzyński,Filip Kostana
 
Następny mecz drużyna rozegra na wyjeździe  w niedzielę 29 marca o 14.30 z zespołem KS Łomianki
 
MECZ LIGOWY Z TUR Jaktorów
W sobotę 14 marca rocznik 2001 rozpoczął rozgrywki ligowe meczem z zespołem Tur Jaktorów,wystąpiliśmy w roli gościa,lecz nie byliśmy zbyt uprzejmi dla wyżej notowanych i lepiej zbudowanych, gospodarzy i pokonaliśmy ich 1:0 po bramce Filipa Kostany!!!
Cały mecz, był toczony w szybkim tempie,sytuacje bramkowe były z jednej i z drugiej strony, lecz na posterunku byli , obrońcy bądź bramkarze obu ekip. W naszej drużynie, klasą dla siebie był Marcel Rodak,którego interwencję w obronie i wyprowadzenia piłki z defensywy,dawały spokój i oddech drużynie,która przyjmowała rywala, daleko od pola karnego,ciężko pracując na odbiór piłki i jednocześnie licząc na kontry ,mając z przodu, szybkich zawodników.
 
Skład drużyny UKS FC Komorów
 
Kuba Matejek,Olaf Baecker,Marcel Rodak,Wojtek Sekuła,Patryk Maciak,Mikołaj Kapuściński,Jan Sierak,Rafał Zezula,Filip Kostana,Miłosz Łysakowski,Krzyś Parzyński
 
Następny mecz rozegramy w niedzielę 22 marca o godzinie 15.00 w Nowej Wsi z zespołem Mszczonowianki,liczymy na trzy punkty
 
Pozdrawiam  
Trener Robert
 Dziękujemy całej drużynie i prosimy o dalsze zwycięstwa
 
SPARING Z UKS Borzęcin 
We wtorek  3 marca młodzież z rocznika 2001 FC Komorów rozegrała sparing z rówieśnikami z klubu UKS Borzęcin, wygrywając 5-4.
Bramki zdobyli: Krzyś Parzyński-4, Filip Kostana-1
Mimo nie najlepszej pogody i przenikliwego zimna,chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem i pokonali wyżej notowanego rywala,sprawiając sobie i kadrze trenerskiej miłą niespodziankę oraz wlali w nas nadzieję, że zbliżające się mecze ligowe  będą stały na co najmniej takim samym poziomie, co ów sparing i że łatwo skóry nie sprzedadzą.  BRAWO!!!
 
Co do treningów ,od następnego tygodnia zajęcia będą się odbywały  na obiekcie ORLIK W Sokołowie w ŚRODY w godzinach 17.45-19.15,oraz drugi trening w tygodniu,na dużym boisku ,termin będzie podany później.
 
OD 4 MARCA (Włącznie) NA HALI NIE MA JUŻ ZAJĘĆ!!!
 
 W WEEKEND 14-15 MARCA ZACZYNAMY LIGĘ!!!
 
MECZ TUR JAKTORÓW – UKS FC KOMORÓW – dokładny termin później
 
Powodzenia i dalszych sukcesów    
Trener Robert